Modelowanie pośladków – wszystko, co musisz wiedzieć
Nie jest tajemnicą, że kształt pośladków jest w dużej mierze determinowany przez przeniesione geny. Tak, rzeczywiście jest wiele osób, które starają się je wymodelować i ujędrnić, ale to tylko jedna forma korekcji sylwetki i ma swoje plusy i minusy. Powiększanie pośladków nie jest ciągłym nadmiarem. Owszem, przyswajanie dużych ilości tłuszczów i węglowodanów zwiększa ich masę, ale nie jest to cecha racjonalnych i dbających o zdrowie kobiet. Powiększenie tej części ciała w dużej mierze zależy od jej umięśnienia. Oznacza to, że jeśli chcesz symulować kształt bioder, naprawdę musisz budować ich masę mięśniową.
Brazylijski poślad– od czego zacząć?
Gluteus maximus, jeden z największych mięśni w ludzkim ciele, średni i mały. Druga grupa to mięśnie gruszkowate, odpiszczelowe, górne i dolne podwójne. Są one również ważne, ponieważ aktywne mięśnie głębokie bioder odpowiadają między innymi za dobrą kondycję kręgosłupa. Ćwicząc pośladki należy również zwrócić uwagę na szeroki napinacz powięziowy, który jest lekko odchylony w jedną stronę, ale jego funkcja jest nierozerwalna z mięśniami pośladków. Więc do czego służy to żelazko? Bo bez niego w pewnym momencie postęp byłby niemożliwy. No chyba, że Bóg naturalnie dał ci sporych rozmiarów kawałek mięsa i nie musiałeś tak bardzo się starać. Mam odwrotną sytuację. Mięśnie potrzebują nie tylko nowych bodźców treningowych, ale także większej liczby ruchów, które można w pełni aktywować w razie potrzeby.
Ćwiczenia pośladkowe należy wykonywać regularnie. Tylko dzięki pracy systemu możesz zauważyć zmiany w swoim wyglądzie. Pierwsze efekty ćwiczeń widoczne są już po miesiącu, ale w dużej mierze zależą od ilości tkanki tłuszczowej w danym miejscu. Ćwiczenia na pośladki mogą podnieść pośladki, wzmocnić mięśnie pośladków, zaokrąglić i ujędrnić pośladki oraz zredukować cellulit, co jest szczególnie ważne dla kobiet.
Jak zrobić pośladki i schudnąć?
Odchudzanie z określonych partii ciała nie jest łatwym zadaniem. Nie da się zaprogramować naszego organizmu, aby usuwał tkankę tłuszczową tylko z miejsc, które polecimy. Istnieją jednak skuteczne sposoby na utrwalenie, wzmocnienie i wizualną poprawę kształtu wybranych partii naszego ciała. Podpowiadamy, jak schudnąć z ud i pośladków oraz jakie ćwiczenia wybrać, aby uzyskać najlepsze rezultaty. W przypadku tej części ciała najważniejsza jest jędrność. Ćwiczenia na szczupłe pośladki mają na celu wzmocnienie tej części mięśni i pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Aby schudnąć z bioder, warto połączyć moc diety i aktywności fizycznej. Pamiętaj o spacerze, wykorzystaj każdą okazję, czy to wcześnie wysiąść z tramwaju, czy systematycznie iść do parku. Warte zachodu są również masaże – pobudzają krążenie krwi i likwidują obrzęki, zmniejszając w ten sposób wagę ud i pośladków.
Jak zrobić pośladki z niczego?
Odpowiednia ilość kalorii
Jeśli pozbawimy nasz organizm kalorii i najcenniejszych pokarmów, nigdy nie będziemy w stanie zbudować silnego i umięśnionego ciała. A im więcej się staramy, tym więcej czasu spędzamy na treningach, czy to w domu, na siłowni czy w chmurze, wszyscy musimy jeść. Dziewczyny, które marzą o zrzuceniu kilogramów i intensywnym treningu, mogą nie zgodzić się z tym argumentem, ale warto pamiętać, że problem nadmiaru kalorii zaczyna się zawsze, gdy przestajemy ćwiczyć. Tak więc, rzucając wyzwanie pod hasłem „Chcę mieć jędrne pośladki”, powinieneś zacząć ćwiczyć już pierwszego dnia treningu lub, w zależności od charakteru i intensywności treningu, poprosić eksperta o pomoc w opracowaniu specjalnej diety . Należy również pamiętać, że w przypadku dłuższych przerw w ćwiczeniach należy również obniżać kaloryczność posiłków. Oczywiście mówimy o dłuższych przerwach.
Co zrobić, by mieć jędrne pośladki?
Kilka badań naukowych wykazało, że długie siedzenie nie tylko ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie, ale może również powodować deformację bioder i powstawanie cellulitu. Jeśli masz siedzącą pracę lub spędzasz dużo czasu w szkole lub na studiach, staraj się jak najmniej siedzieć w wolnym czasie. Ponadto wykonuj jak najwięcej czynności w pozycji stojącej lub w ruchu, na przykład: chodzenie po pokoju podczas czytania, nie siedzenie w autobusie lub tramwaju, wchodzenie po schodach zamiast korzystania z windy.
Jak ćwiczyć pośladki w domu?
Aby zapewnić optymalne i bezpieczne warunki treningu, przygotowałem dla Ciebie proste kroki. Zaplanowanie intymnej przestrzeni z wyprzedzeniem może utrzymać motywację, zaoszczędzić czas i zmaksymalizować produktywność! Taka strategia pozwoli Ci zbudować solidną rutynę treningową bez zbędnych kosztów finansowych.
- Zadbaj o odpowiednie wyposażenie. Wnętrze profesjonalnej siłowni ma zachęcać do ruchu. Kilka modyfikacji w Twoim otoczeniu zapewni, że będziemy mieć inspirowany i obiecany efekt również w wyposażeniu domu. Wybierz pomieszczenie z dużą ilością światła, które pobudza do aktywności fizycznej – do tego mogą służyć również kolorowe dekoracje i ozdoby. Własną przestrzeń można w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb i wymagań.
- Regularność i różnorodność. Częste zmiany treningów, intensywności i typów treningów przyczyniają się do sukcesu! Strategia ta wynika z budowy mięśni pośladkowych, które reagują na dwa rodzaje aktywności: obciążenie i intensywność specyficzną dla jednostki treningowej. Bez względu na rodzaj wykonywanego zadania – najważniejsza jest technologia. Warto wykorzystać filmy i platformy treningowe, które zawierają ćwiczenia oparte na prostych ruchach, łącząc w ten sposób nienaganną mechanikę i wysoką energię.
- Wyposażenie sali treningowej w lustra pozwala na pełnienie kilku ważnych funkcji. Lustra tworzą iluzję większej przestrzeni i sprawiają, że czujesz się jak w osobistym salonie fitness! Witryna odbija światło, więc jest to świetny sposób na zapewnienie źródła dodatkowej jasności. Ale to nie wszystko, bo lusterko pozwala obserwować poprawność wykonywanych ruchów, a odpowiednia technika gwarantuje szybkie postępy. Po treningu możesz podziwiać, jak wyrzeźbiony jest Twój tyłek.
Top ćwiczenia na brazylijskie pośladki
1.Martwy ciąg
Martwy ciąg to ćwiczenie, które polega na podnoszeniu ciężkiego przedmiotu, zwykle sztangi, z ziemi, aż ćwiczący ma wyprostowane plecy i proste nogi. Martwy ciąg jest ćwiczeniem funkcjonalnym, ponieważ naśladuje ruchy, które wykonujemy każdego dnia. To ćwiczenie jest świetne na siłę i buduje wiele grup mięśniowych. Przeczytaj więcej o martwym ciągu prostych nóg i wskazówkach dotyczących wykonywania tego skutecznego ćwiczenia.
Jak prawidłowo wykonać ćwiczenie?
Martwy ciąg jest ćwiczeniem technicznym, więc musisz zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią technikę, jeśli chcesz uzyskać wyniki. Jest to bardzo trudny i kontuzjujący sport, który może się odwrócić i doprowadzić do kontuzji, jeśli zostanie wykonany nieprawidłowo, najlepiej zacząć od lekkich ciężarów. Wraz ze wzrostem siły zwiększaj obciążenie. W końcu martwe ciągi najlepiej wykonywać pod okiem wykwalifikowanego trenera, który będzie na bieżąco poprawiał błędy i poprawiał Twoją formę. Warto zauważyć, że martwy ciąg to sport, który daje wiele możliwości i można go uprawiać na wiele sposobów.
Technika
Stojąc na prostych nogach, trzymaj ciężar w górnych dłoniach. Rozluźnij ręce. Ćwiczenia obejmują schylanie się podczas rozciągania pleców. Nie kładź ciężkich przedmiotów na ziemi, trzymaj je cały czas w rękach podczas treningu. Nie bądź ospały podczas martwego ciągu. Niewłaściwa postawa może prowadzić do przepukliny jądra miażdżystego lub innych poważnych urazów kręgosłupa.
2.Przysiady z gumą nad kolanami
Przysiady to jedno z najlepszych ćwiczeń wzmacniających dolne partie ciała. Świetne ćwiczenie do nauki stabilizacji tułowia, dzięki czemu mięśnie brzucha również będą działały. Za pomocą gumy, która dodatkowo ujędrni biodra.
Jak prawidłowo wykonać ćwiczenie?
- Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i lekko wysuniętymi palcami.
- Na kolanie zakładana jest gumka mini. Patrząc w przód, wyciągnij ręce przed siebie i ściśnij łopatki w dół i do wewnątrz.
- Napnij mięśnie brzucha i pośladki, ustawiając miednicę w neutralnej pozycji. Zrób wdech, wykonaj przysiad: cofnij biodra i zegnij kolana, utrzymując pozycję wyprostowaną.
- Wstań do pozycji wyjściowej podczas wydechu, napinając mięśnie brzucha i pośladków.
3.Hip thrusts
Dosłownie tłumaczone, hip pchnięcie oznacza „podniesienie miednicy”. Na tym polega technika hip-push. Podstawowym działaniem tego ćwiczenia jest podniesienie miednicy, a następnie praca mięśni kulszowych. Istnieje kilka opcji wykonania tego ćwiczenia, a także możesz zwiększyć trudność, dodając większy ciężar, który możesz umieścić na odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Zwykle sztanga, talerz lub inne obciążone akcesoria.
Jakie są zalety?
Hip thrusts są najczęściej uwzględniane w programach treningowych, przede wszystkim w kontekście treningu pośladkowego. Jego główną zaletą jest wzmocnienie i ujędrnienie mięśni kulszowych. Podczas gdy przysiady i martwy ciąg są uważane za najlepsze ćwiczenia na pośladki, podczas wykonywania tych ruchów wpływają również na mięśnie tułowia, pleców i ud. Jednak podczas wyciskania bioder możesz być pewien, że najbardziej zaangażujesz pośladki. Dodatkowym atutem jest ćwiczenie innych części mięśnia. Jednak ścięgna, mięśnie czworogłowe i przywodziciele również stają się aktywne podczas wykonywania pchnięć biodrowych.
Jak często ćwiczyć pośladki?
Absolutne minimum to dwa razy w tygodniu. Jeśli jednak liczy się na szybkie i dobre efekty, warto poświęcić czas na ćwiczenie 3 razy w tygodniu. Unikaj pracy nad tymi samymi grupami mięśni dzień w dzień, aby pośladki mogły być trenowane do 4 razy w tygodniu – mówimy o treningu siłowym. W dni, w których nie masz treningu siłowego, możesz ćwiczyć pośladki innymi czynnościami: bieganiem, pływaniem, jazdą na rolkach itp. Bardzo ważne jest, aby ćwiczenia wykonywać poprawnie technicznie. Więc najpierw musisz znać i nauczyć się odpowiedniej technologii. Na początek wystarczą ćwiczenia bez dodatkowego obciążenia – mięśnie nieprzyzwyczajone do wysiłku i tak będą miały coś do roboty, po prostu dźwigając ciężar ciała. Dobrze wiedzieć, że z czasem musisz przybrać na wadze, aby ćwiczenia nadal rzucały wyzwanie mięśniom, co oznacza, że nadal mogą je wzmacniać i kształtować.