Czy warto nabyć pistolet do masażu?

Czy warto nabyć pistolet do masażu?

Kilka wzmianek o produkcie

Ludzie oczytani dość dobrze wiedzą o tym, że pistolet do masażu to nie tylko jedna marka i model. Mowa tu konkretnie o tym, że te elektroniczne sprzęty to wielu producentów, a część z nich oferuje nawet kilka serii modelowych i co kilka lat wypuszczają na rynek nowe generacje tych urządzeń. Jakaś część z nich zasilana jest za pomocą przewodu z domowej sieci elektrycznej, choć te konkretne wersje powoli stają się już przeżytkiem. Tak jest dlatego, że ludzie nie chcą siedzieć przy najbliższym gniazdku, a wersje akumulatorowe obecnie rzecz jasna stają się coraz lżejsze i na dokładkę stylistycznie znacznie ciekawsze od podobnych urządzeń sprzed kilkunastu lat. Niemal standardem staje się ta czarna obudowa, która to prezentuje się bardzo ciekawie i co najważniejsze nie jest to ta perłowa czerń, tylko matowa, ale popularnymi są też i te wiśniowe matowe. Największą zaletą tych gadżetów jest rzecz jasna to, że da się ich używać w autobusie miejskim, w pociągu lub nawet w samolocie, czyli wszędzie tam gdzie mamy ochotę na masaż. Wada tkwi natomiast w tym, że jest to masaż punktowy i nie zaliczany do tych wybitnie dokładnych. Dlatego profesjonalny masażysta lub fizjoterapeuta to o wiele lepszy wybór.

Parametr jakościowy

Niestety pewne pistolety do masażu dostępne na serwisach aukcyjnych to zwyczajna tandeta. Mowa tu dokładnie o tym, że jeśli nabędziemy taki wiosną za niewielkie pieniądze, to już jesienią może nadawać się on jedynie do wyrzucenia. Pewna część takich bardzo tanich pistoletów do masażu może zepsuć się nawet w mniej niż kilka tygodni. Dlatego ludzie, którzy to nabyli taki słaby jakościowo sprzęt przynajmniej raz potem patrzą na opinie ludzi dotyczące danego produktu i raczej nie zadowalają się tym najtańszym rodzajem, bo liczy się dla nich stosunek ceny do jakości, choć w sensie stylistycznym takie urządzenie też musi wyglądać ciekawie, a konkretniej coś nowego nie może wyglądać jak opcja wyprodukowana dwie dekady temu. Niektórzy z nas będą już zadowoleni jeśli taki tani pistolet do masażu będzie wyglądać tak jak wyprodukowany trzy lub cztery lata temu, ale jeśli chodzi o użytkowanie zaliczane do typowego to powinien on raczej wytrzymać minimum te cztery lata. Najtańsze gadżety tego typu mają rzecz jasna z tym problem, bo produkuje się je po to by zapełnić te najniższe półki cenowe w marketach z gadżetami.

Ludzie którzy sporo czytają

Ludzie posiadający pewną wiedzę mogą nie negować tego, że pistolet do masażu daje pewnego rodzaju ulgę, ale to nadal nie to samo co wizyta u masażysty z doświadczeniem. Mowa tu konkretnie o tym, że taki pistolet posiada na samym końcu tę masującą i wibrującą kulkę, której to daleko do dłoni zręcznego masażysty. Kluczowe znaczenie ma też i to, że masażysta ze znaczną wiedzą potrafi wyczuć napięcie naszych mięśni i zaradzić temu stosując techniki, których to nauczył się kilkanaście lat temu. Takowych wyjątkowo często używa i co równie istotne nie kombinuje, tylko najpierw słucha danego człowieka o tym co go dokładnie boli i w jakich sytuacjach. Do tych danych dobiera umiejętnie techniki masażu. Właśnie ze względu na tę przyczynę pistolet do masażu jest jedynie dodatkiem do usługi profesjonalisty i tak rzecz jasna będzie przez długie lata, bo nie da się zastąpić dłoni profesjonalisty wibrującym urządzeniem zapewniającym tylko minimalną ulgę, to rzecz jasna jest nie osiągalne. Warto też pamiętać o tym, że specjalista to też koszt, bo ze swoim składanym łóżkiem do masażu musi dojechać do klienta lub klient musi dojechać do niego.

Potęga reklamy

Pistolety do masażu rzecz jasna sprzedaje się dzięki tej sprytnej reklamie i niema w tym totalnie nic dziwnego. Mowa tu konkretnie o tym, że  w przypadku reklamy emitowanej w sieci lub w telewizji prezentuje się ciekawą stylistykę wykonania urządzenia i to jak działa ono na plecach modelki. Kluczowe znaczenie ma też i to, że czasami w tych reklamach pojawiają się fizjoterapeuci, którzy ciepło wypowiadają się o danym urządzeniu. Ktoś taki może być jedynie aktorem udającym fizjoterapeutę z dyplomem i da się coś takiego sprawdzić, bo niektórzy z nas rozszyfrowują takie reklamy, ale i tak wielu ludzi nabiera się na takowe, bo nie chcemy analizować reklam i nie chcemy też płacić znacznych pieniędzy za wizytę u profesjonalnego masażysty. Preferujemy ten okazyjne w sensie cenowym pistolet do masażu, bo taki kosztuje mniej niż trzy godziny usługi doświadczonego masażysty, a możemy go użyć w niemal dowolnej sytuacji i w tym tkwi jego plus. Trzeba też wybrać urządzenie, które ma względnie dobrą opinię i jeśli nas w znacznym stopniu zawiedzie, to powinniśmy się raczej przestawić na specjalistę i jego metody, bo dzięki temu ulga stanie się czymś pewnym.

Kolejne ważne sprawy

Pistolet do masażu to niemal ten sam poziom cen, co typowe pillingi kawitacyjne z serwisów aukcyjnych, ale te pillingi to rzecz jasna coś o wiele lepszego. Przynajmniej tego typu prawdy rozpowszechnia jakaś część kobiet. Liczy się też i to, że wielu z nas dysponuje wiedzą zaliczaną do intuicyjnej i dlatego mata podgrzewająca z funkcją masażu do auta to lepsze opcja od pistoletu do masażu. Takową zasila się z instalacji elektrycznej auta i co równie ważne oddziałuje takowa na całe plecy, a nawet na pośladki, a pistolet ma działanie punktowe. Dodatkowo tej maty używa się w samochodzie i to nawet wtedy gdy jedziemy do pracy przez znaczną część sporego miasta. Pistoletu zaś możemy użyć dopiero wtedy gdy jesteśmy w domu i oglądamy telewizję, ale jego użycie w przypadku pewnych partii mięśni jest dość skomplikowane, bo trzeba jedną ręką sięgnąć i to aż do pleców, a to rzecz jasna jest dla wielu z nas dość skomplikowane i niekiedy nawet bardzo niewygodne. Kluczowe znaczenie ma też i to, że w niektórych sytuacjach lepiej jest jeśli pistoletu do masażu używa druga osoba, bo jej lub jemu łatwiej sięgnąć w pewne rejony pleców.

pistolet do masażu

Inne istotne wady

Nie da się też ukryć tego, że pistolet do masażu z wbudowanym akumulatorem jest czymś podobnym do maszynki fryzjera z wbudowanym akumulatorem. Mowa tu dokładnie o tym, że jeśli takiego sprzętu używa się przez blisko godzinę lub dwie dziennie, to po około dwóch latach trzeba coś takiego wymienić na opcję fabrycznie nową. Obecnie te ograniczenia nie dziwią, bo dosłownie wszystko od aut po drobne elektroniczne gadżety wytwarza się z myślą o pewnym okresie przydatności. Istotnym jest też i to, że podzespoły urządzeń elektrycznych tak samo jak i te typowe żarówki wytrzymują pewną liczbę godzin, a potem najzwyczajniej w świecie się je wymienia. Taka wymiana jest opcją typową, bo o żywotności każdego elektrycznego gadżetu, czyli nawet pistoletów do masażu decydują ekonomiści, a nie inżynierowie, którzy to kilka dekad temu projektowali przedmioty tak by wytrzymały nawet ponad dekadę typowej eksploatacji. Obecnie ta wybitna trwałość nie jest potrzebna, bo ludzi zadowala raczej coś typowego, czyli coś co nie musi wytrzymać dziesiątek lat i łatwo się to zamienia na nowy model.

Blogi

W czasach obecnych znajdą się też autorzy blogów, którzy to dosłownie co dzień testują różne modele pistoletów do masażu, mat masujących do auta i innych gadżetów zaliczanych do popularnych udogodnień życiowych. Jakaś część z tego typu tanich maszynek faktycznie działa i szybko da się zamówić coś takiego na jednym z serwisów aukcyjnych. Trafiają się także gadżety, które są jedynie tym zbędnym wydatkiem. Autorzy blogów demaskują te urządzenia i to już od wielu lat. Ważnym jest też i to, że robią to z zamiłowania. Brzmi to specyficznie, choć po pewnym czasie twórca blogu może faktycznie się załapać na kampanię promocyjną jakiegoś gadżetu na której to zyska i to nie mało. Cel ten jest istotny, bo to zarabianie na czymś, co faktycznie konkretny twórca blogu lubi i to nawet bardzo, ale istnieje też istotny minus takiego kombinowania, bo popularyzowanie blogu o pistoletach do masażu i innych podobnych gadżetach to kilka lat starań i czasami nawet wykupowanie reklam zaliczanych do tych płatnych. Reklamy tego rodzaju to inwestycja, która może się nie zwrócić i dlatego autor blogu przez wiele lat doskonali własne dzieło.

Stylistyka

Nie da się też ukryć tego, że w przypadku pistoletu do masażu bardzo wiele znaczy stylistyka. Jednym słowem liczy się i ta skuteczność reklamowana jako wzorowa i parametr ceny, choć dla nabywcy bardzo wiele znaczy też ta stylistyczna świeżość. Mowa tu dokładnie o tym, że musi być to urządzenie dość szeroko reklamowane na serwisach społecznościowych i w telewizji. Powinno mieć też opinię gadżetu rewolucyjnego. Często przedmioty tego typu okazują się jedynie słabą namiastką, czyli symbolicznie działającym zamiennikiem usługi profesjonalnego masażysty, ale ludzie i tak je nabywają, bo to zazwyczaj niewielki koszt. Jedynie w przypadku kogoś o szczebel wyżej myślą inaczej. Chodzi tu o to, że pistolet do masażu dla nikogo nie może zastąpić fizjoterapeuty, bo ktoś taki ukończył kurs wart nawet tyle co roczny zarobek typowego robotnika i dodatkowo ma kilkanaście lat praktyki zawodowej za sobą. Kogoś takiego nie zastąpi urządzenie zakupione w cenie promocyjnej na serwisie aukcyjnym, bo wielu je nazwie śmiało gadżetem i dodatkiem do fachowej i niezbędnej pomocy.

Akumulatory

Prawdą jest też i to, że wiele wytwarzanych obecnie pistoletów do masażu posiada akumulator. W wielu urządzeniach tego typu jest on jedynie wbudowany i tylko w tych lepszych da się takowy wymieniać na nowszy. Mowa tu o tym, że lepsze urządzenia to akumulatory wymienne i co równie istotne produkuje się takie przez trzy lub cztery lata, a potem jeszcze przez kolejnych kilka akumulatory do takowych. Podobnie jest obecnie z markowymi telefonami, w których to przypadku zużyty akumulator nie może być powodem do wyrzucenia konkretnego sprzętu na śmietnik. Ludzie zaś oczekują tego, że markowy i drogi pistolet do masażu będzie i skutecznym i żywotnym. Raczej niewielu liczy na to, że sprzęt ten dorówna w stu procentach profesjonaliście z wieloletnim doświadczeniem, ale przyniesienie ulgi w pewnych sytuacjach raczej nie przerasta możliwości tego gadżetu. Kluczowe znaczenie ma też i to, że jest on pod ręką wtedy gdy masażysta może być nie osiągalny z jakichś ważnych przyczyn.

Dodaj komentarz