Jaki jest podstawowy sprzęt laboratoryjny i do czego służy?

Jaki jest podstawowy sprzęt laboratoryjny i do czego służy?

W laboratoriach każdego dnia przeprowadza się mnóstwo badań i eksperymentów. Aby jednak były one możliwe, niezbędny jest rozmaity sprzęt laboratoryjny przydatny m.in. w pracy medycznej, naukowej czy przemysłowej. Z czego się korzysta najczęściej? Dowiedz się więcej na temat wyposażenia laboratorium!

Naczynia szklane to podstawa

Sprzęt laboratoryjny to przede wszystkim naczynia szklane, które są niezastąpione przy badaniach i testach. Ich duży wybór znajdziesz w ofercie SylChem, ale czy wiesz, jakie są najczęściej wykorzystywane? Są to przede wszystkim probówki potrzebne do analizy jakościowej czy reakcji chemicznych. W laboratoriach niezbędne są również kolby używane do tworzenia mieszanin czy cylindry stworzone do precyzyjnego odmierzania cieczy.

W laboratoriach konieczne są również wkraplacze, czyli naczynia, dzięki którym bezproblemowo można dodawać substancje już w trakcie przeprowadzania reakcji chemicznych. Pipety z kolei są używane do pobierania próbek i przenoszenia różnych substancji między naczyniami. Spotykane są pipety zarówno szklane, jak i plastikowe. Trudno wyobrazić sobie pracę w laboratorium także bez rozdzielaczy.

Nie można obejść się również bez szalek Petriego, bagietek czy krystalizatorów. Oczywiście to nie wszystkie naczynia szklane, jakimi dysponują laboratoria. Jest ich znacznie więcej – tutaj skupiliśmy się wyłącznie na tych podstawowych.

Inne sprzęty niezastąpione w laboratorium

Pracownicy laboratoriów korzystają również z wielu innych sprzętów laboratoryjnych. Potrzebne są także np. strzykawki, termometry, stojaki czy szpatułki. Praca w takich pomieszczeniach nie byłaby możliwa również bez m.in. mikroskopów, wag, zamrażarek, lodówek, destylatorów. Jak zatem widzisz, laboratorium musi być dość bogato wyposażone, aby możliwe było przeprowadzanie w nim badań.

Chcąc kupić niezbędne przyrządy w jednym miejscu, warto bliżej zapoznać się z ofertą SylChem, w której dostępne są nie tylko wspomniane produkty, ale także odczynniki chemiczne czy meble laboratoryjne, a to wszystko w konkurencyjnych cenach. Należy podkreślić, że meble laboratoryjne to nie są zwykłe konstrukcje: mają one zwiększoną wytrzymałość i są odporne na odczynniki. Są stworzone w taki sposób, że gwarantują maksymalne bezpieczeństwo i mogą przetrwać wiele lat.

Pamiętaj, że asortyment laboratoryjny powinien spełniać wymogi w zakresie doboru materiałów i jakości wykonania. Konieczne jest sięganie po sprzęty zapewniające bezpieczne i efektywne prowadzenie badań, dlatego w tym aspekcie warto zaufać firmie, która zajmuje się tym od lat.

Dodaj komentarz