Odstawienie papierosów

Odstawienie papierosów

W czasach obecnych w odstawieniu papierosów ludziom pomagają te specjalne plastry nikotynowe lub tabletki z nikotyną terapeutyczną. Obydwie te opcje można spotkać w wielu aptekach, także w tych niewielkich lokalnych. Jednym słowem zaleta tych opcji tkwi w tym, że są powszechnie dostępne i w wielu przypadkach tanie. Reklamuje się te specyfiki także w ten dość ciekawy sposób. Mowa tu o tym, że wystarczy jedno opakowanie zawierające tabletki na blisko miesiąc, po to by się wyzwolić w pełni od nałogu. Prawda jest jednak nieco inną, czyli tego typu specyfiki to jedynie dodatek do tej silnej woli i co równie istotne można się wyzwolić od tego nałogu bez takowych. Wiele znaczy też i to, że nie brakuje takich ludzi, którym udało się wyjść z nałogu bez tabletek i bez plastrów. Oni mieli jedynie tę bardzo silną motywację, która odmieniła w znacznym stopniu to jak postrzegają sprawę. Takim silnym powodem może być rzecz jasna strata kogoś bliskiego i co równie istotne tego typu wydarzenie kompletnie odmienia sposób myślenia tej jednej konkretnej uzależnionej osoby.

Podejście ludzi.

Wielu palących papierosy twierdzi, że pali jedynie wtedy gdy są w towarzystwie i potwierdzają też i to, że za kilka lat kupią sobie tabletki i w miesiąc się wyzwolą. Niewielu im głośno wspomina o tym, że są w błędzie i zapewne za jakiś czas jedna, czy też nawet trzy paczki tych tabletek nie pomogą tym osobom. Tego typu tłumaczenie sprawy do nich rzecz jasna nie trafia, bo bardzo ufają hasłom zawartym w reklamach i co równie istotne nie twierdzą, że na dokładkę potrzeba im motywacji. Ten oczywisty błąd jest sporym, ale wiele mogą zmienić dekady lub nawet lata, bo każdy choruje inaczej i każdy w odmienny sposób się uzależnia. Jednych choroba nowotworowa może dopaść przed trzydziestym rokiem życia, a innych dopiero na starość. Dlatego też pewne osoby nie łatwo jest przekonać do tego, że są one w tym wielkim błędzie. Na dokładkę wielu też nawet nie myśli o jakichś wizytach kontrolnych u lekarzy, bo wielu myśli, że są one totalnie zbędnymi, choćby ze względu na to, że nikt z ich rodziny nie zmarł na raka.

Inne ważne wzmianki.

Nie trzeba dwa razy wspominać o tym, że reklamy wyraźnie mówią o tym, że tabletki z jednego opakowania mogą wyzwolić człowieka z nałogu w mniej niż jeden miesiąc. Rzecz jasna jest to jedynie hasło reklamowe, które potwierdza jakaś część przypadków, ale też i znajdą się te obalające ten mit. Jednym słowem jest to dość zawiłe, ale taka dodatkowa silna motywacja chyba znaczy najwięcej i często leczy z nałogu bez suplementów diety.

Dodaj komentarz