O NAS

Nasza misja

O NAS

OBSZARY DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI MEDICOVER

icon
icon

Promowanie zdrowego stylu życia

icon
icon

Edukacja

icon
icon

Profilaktyka zdrowia

icon
icon

Wolontariat pracowniczy

Fundacja Medicover powołana została przez Grupę Medicover w 2007 roku w poczuciu odpowiedzialności – aby wypełniać ważną misję społeczną.

Wśród głównych zadań Fundacji, zapisanych w jej statucie i systematycznie realizowanych, wymienić należy m.in.:

szerzenie wiedzy na temat zdrowego i bezpiecznego trybu życia

propagowanie profilaktyki oraz prawidłowej diagnozy

kształtowanie społecznej świadomości o konieczności świadczenia profesjonalnych usług medycznych.

Działalność Fundacji Medicover prowadzona jest w oparciu o wieloletnią i międzynarodową wiedzę oraz doświadczenie z zakresu medycyny całej Grupy Medicover. Skupiona jest ona w szczególności na edukowaniu oraz wspieraniu społeczności lokalnych poprzez tworzenie programów, które w sposób pośredni lub bezpośredni przyczyniają się do polepszenia stanu zdrowia i świadomości społeczeństwa.

Fundacja została stworzona po to, aby wypełniać ważną misję społeczną i zmieniać rzeczywistość na lepszą, a przede wszystkim – by przekonać dzieci, młodzież oraz dorosłych, iż, dokonując prawidłowego wyboru, każdego dnia mają realny wpływ na swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej, stres, długie godziny przy biurku, papierosy, krótki sen oraz wiele innych czynników konsekwentnie pogorszają stan naszego zdrowia. Wierzymy w siłę profilaktyki, która  może ustrzec nas wszystkich przed konsekwencjami złych nawyków.

O GRUPIE MEDICOVER

Firma Medicover jest liderem na rynku prywatnej opieki medycznej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Została założona w 1994 r. i dziś obecna jest w dwunastu krajach.
Z usług medycznych Medicover korzystają zarówno firmy, jak i klienci indywidualni.
W tej chwili firma opiekuje się ponad 400 tys. klientów w Polsce i zapewnia kompleksową opiekę zdrowotną – od profilaktyki, opieki podstawowej aż po leczenie szpitalne.

Do Grupy Medicover należy również firma Synevo, świadcząca kompleksową usługę w zakresie ogólnej i specjalistycznej diagnostyki laboratoryjnej.

DO POBRANIA:

Statut Fundacji

Raport finansowy

RAPORT ROCZNY 2015

Medicover raport 2015

RAPORT ROCZNY 2014