NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Docenili nas

Plebiscyt Know Health 2014

Fundacja Medicover znalazła się wśród laureatów czwartej edycji Plebiscytu Know Health. Otrzymaliśmy trzecie miejsce w kategorii „Najlepsze działania CSR przedsiębiorstw w dziedzinie promocji i profilaktyki zdrowia” za Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!.

Plebiscyt Know Health to cykliczne wydarzenie promujące najlepsze praktyki w obszarze programów oraz kampanii zdrowotnych. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych programów i kampanii w obszarze promocji i profilaktyki zdrowia. Nagroda została wręczona przedstawicielom Fundacji Medicover 23 października 2014 r. podczas Gali Międzynarodowego Forum Promocji i Profilaktyki Zdrowotnej.

Lider Medycyny 2014

Fundacja Medicover została wyróżniona w prestiżowym konkursie „Sukces Roku 2014 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” i otrzymała tytuł Lidera Roku 2014 w Ochronie Zdrowia za działalność charytatywną. Wyróżnienie przypadło w udziale Fundacji za PoZdro! – program kompleksowych badań mających na celu przeciwdziałanie rozwojowi cukrzycy i innych chorób cywilizacyjnych u dzieci i młodzieży.

Sukces Roku 2014 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny to wydarzenie promujące osoby i podmioty, które położyły szczególne zasługi dla polskiej ochrony zdrowia. Impreza organizowana jest przez wydawnictwo Termedia i redakcję Menedżera Zdrowia. Laureaci konkursu zostali wyłonieni 16 grudnia 2014 roku.

Dobroczyńca Roku

Srebrny Lider Ochrony Zdrowia 2016

Decyzją Kapituły konkursu Liderzy Ochrony Zdrowia, Fundacja Medicover otrzymała statuetkę Srebrnego Lidera Ochrony Zdrowia 2016 za pomysł i realizację Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!

Fundacja Medicover została nagrodzona za działania na rzecz promowania zdrowego trybu życia wśród młodzieży oraz zwiększania świadomości na temat chorób cywilizacyjnych, a w szczególności cukrzycy typu 2 i powikłań z nią związanych w ramach Programu PoZdro! Kapituła Konkursu doceniła Program PoZdro! m.in. za jego skalę, kompleksowość oraz opracowanie merytoryczne. W uzasadnieniu przyznania nagrody podkreślona została wyjątkowość inicjatywy oraz jej cel – powstrzymanie epidemii cukrzycy. Fundacja otrzymała nagrodę w kategorii Promocja Zdrowia i Profilaktyka. Była to 10. edycja Konkursu Liderzy Ochrony Zdrowia organizowanego przez czasopismo Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia. Kapituła Konkursu złożona jest z osobistości i ekspertów rynku ochrony zdrowia.

„Tytuł Srebrnego Lidera Ochrony Zdrowia jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Będziemy kontynuować nasze działania, których celem jest zwiększanie świadomości znaczenia zdrowego stylu życia i zmienianie nawyków – nie tylko podopiecznych PoZdro!, ale całych rodzin i co za tym idzie społeczeństwa – na takie, które sprzyjają zdrowiu”. – powiedziała Kamila Szarejko, Kierownik Programu PoZdro! Fundacji Medicover podczas gali wręczenia nagród konkursu.