Jak zrobić naturalną odżywkę do włosów?

Jak zrobić naturalną odżywkę do włosów?

Gwarancją pięknych i lśniących włosów jest systematyczna pielęgnacja. Zadaniem odżywki do włosów jest poprawa kondycji włosa, nadanie połysku i ułatwienie rozczesywania pasemek. Najskuteczniejsze są produkty, bazujące na naturalnych składnikach, dogłębnie odżywiających włosy. Okazuje się, że nie trzeba wydawać fortuny, by w swojej łazience posiadać skuteczną odżywkę do włosów. Wystarczy wykorzystać składniki, które każdy z nas posiada w swoim domu, by stworzyć doskonały produkt pielęgnacyjny!  

Dlaczego warto stosować naturalne odżywki do włosów?

Skuteczna odżywka do włosów to taka, której działanie opiera się na naturalnych i bezpiecznych dla włosów składnikach. Te, w przeciwieństwie do obciążających pasma silikonów, wnikają w strukturę włosa, natychmiastowo poprawiając ich kondycję i wygląd. Chociaż na rynku dostępny jest szeroki wybór naturalnych kosmetyków, warto w domowym zaciszu stworzyć własną odżywkę. Naturalna odżywka do włosów jest rozwiązaniem ekonomicznym, ponieważ do jej stworzenia wystarczą składniki, które każdy posiada w swojej kuchni. Ponadto każdorazowo można wykorzystać inne produkty, by ocenić, które z nich najlepiej wpływają na dany typ włosa. 

Jakie składniki sprawdzą się w domowych odżywkach do włosów?

Aby stworzyć w swoim domu naturalną odżywkę do włosów, nadającą pasmom blasku i wzmacniającą je od nasady aż po same końce, wystarczy w swoim domu posiadać kilka składników, które często występują w składzie drogeryjnych odżywek. Produkty, które sprawdzą się w domowych odżywkach do włosów to np.:

  • Miód
  • Oleje roślinne, np. kokosowy, lniany czy konopny
  • Jogurt naturalny
  • Jajko
  • Ocet jabłkowy
  • Drożdże

Składniki można dowolnie ze sobą łączyć, otrzymując odżywcze maski do każdego typu włosa. Aby wzmocnić działanie naturalnych odżywek do włosów, po ich aplikacji warto włosy owinąć folią spożywczą i odczekać około 30 minut. Stosując olej w swoich odżywkach, dobrym patentem jest podgrzanie go przed połączeniem z innymi składnikami. 

Naturalna odżywka do włosów-jak zrobić?

Włosom pozbawionym blasku z ratunkiem przychodzi domowa odżywka do włosów z żółtkiem. Wystarczy żółtko połączyć w miseczce z 2 łyżkami dowolnego oleju roślinnego, na przykład z olejem lnianym, rewelacyjnym do włosów podatnych na puszenie. Odżywkę należy nałożyć na długości wilgotnych pasm i odczekać 30 minut, po czym dwukrotnie zmyć, najlepiej letnią wodą. Drugą propozycją dla matowych włosów jest domowa płukanka z octu jabłkowego. Dzięki połączeniu octu z wodą w proporcji 1:1 otrzymujemy produkt, którym wystarczy po myciu przepłukać włosy. Ocet domyka łuski włosa, co zapobiega elektryzowaniu i jest pomocne w walce z niesfornymi pasmami. Osoby, których włosy są szorstkie i suche, z całą pewnością docenią działanie odżywki sporządzonej z jogurtu naturalnego, miodu i oleju kokosowego. Dzięki zastosowaniu tych składników otrzymujemy kompleksową odżywkę, w której znajdują się składniki nawilżające, natłuszczające i budulcowe. 

 

Dodaj komentarz