Jak zagęścić włosy i poprawić ich kondycję?

Jak zagęścić włosy i poprawić ich kondycję?

Rzadkie i cienkie włosy nie są tym, co chcielibyśmy widzieć, gdy spoglądamy w lustro. Niestety, nieodpowiednia ilość snu, zła dieta, a także niewłaściwa pielęgnacja to czynniki, które mogą negatywnie wpływać na stan naszych kosmyków. Na szczęście, istnieją skuteczne metody pozwalające na wzmocnienie włosów. 

Właściwie zbilansowana dieta

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jak zagęścić włosy, musimy przyjrzeć się naszej diecie. Na pewno należy wyeliminować z jadłospisu żywność o wysokim stopniu przetworzenia. Zamiast tego, warto sięgać po:

  • warzywa i owoce
  • produkty pełnoziarniste
  • orzechy i pestki
  • chudy nabiał 
  • chude mięso i ryby 

Ważne jest także właściwe nawodnienie organizmu. Przesuszone i rzadkie włosy nierzadko stanowią bowiem skutek wypijania nieodpowiedniej ilości płynów. Ważne jest to, aby sięgać przede wszystkim po wodę, najlepiej mineralną. Pamiętajmy także o tym, że latem, gdy jest gorąco, nasz organizm potrzebuje jeszcze większej ilości wody niż zwykle. 

Jak zagęścić włosy dzięki ziołom i suplementacji?

W zagęszczeniu włosów pomóc mogą nam również zioła i suplementy. Jeżeli chodzi o te pierwsze, na uwagę zasługują przede wszystkim takie gatunki jak:

  • pokrzywa zwyczajna
  • skrzyp polny
  • szyszki chmielu
  • palma sabałowa

Zioła można przyjmować zarówno w tabletkach, jak i w formie naparów. Warto wybrać taką formę, która odpowiada nam najbardziej. Kluczem do sukcesu jest systematyczność. Do rozważenia jest także przyjmowanie niektórych witamin i minerałów w formie suplementu. Popularnością cieszy się biotyna, a także witaminy z grupy B. Niekiedy, wypadanie włosów może być skutkiem niedoboru magnezu. Jeśli tak jest, także trzeba postawić na odpowiednią suplementację. 

Jak ułożyć pielęgnację wzmacniającą kosmyki?

W celu poprawy wyglądu swoich włosów, zaleca się także staranny dobór pielęgnacji. Ważne jest to, aby delikatnie oczyszczać skórę głowy. Dzięki temu, nie będzie ona ani przesuszona, ani też tłusta. Pomocny będzie zatem dobry jakościowo szampon. Doskonale, jeżeli nie będzie on zawierał silnie oczyszczających środków myjących, które mogłyby zaburzyć pracę gruczołów łojowych. Warto także postarać się o stosowanie odżywki wzmacniającej włosy. Jej konsystencja powinna być stosunkowo lekka, aby nie doprowadzić do ich obciążenia. Dobrym pomysłem mogą okazać się także wcierki bogate w ekstrakty, wyciągi oraz oleje pochodzenia roślinnego. Należy stosować je codziennie, na oczyszczoną skórę. Warto stosować przy tym masaż, który pozwoli na pobudzenie mikrokrążenia. Efekty stosowania wcierek widoczne są najczęściej po kilku tygodniach, dlatego tak ważna jest cierpliwość. 

Dodaj komentarz