Jak można ujędrnić skórę na brzuchu?

Jak można ujędrnić skórę na brzuchu?

Brzuch jest miejscem na ciele, w którym często odkłada się tkanka tłuszczowa. Oprócz tego jego struktura może zmieniać się w ciągu dnia, a także w zależności od momentu cyklu kobiecego. Wiele osób chciałoby ujędrnić swoją skórę na brzuchu, aby uzyskać zdrowszy i piękniejszy wygląd.

Kiedy wygląd skóry brzucha może ulegać zmianie?

Skóra na brzuchu występuje zazwyczaj w dużej objętości i cechuje się sporą elastycznością. Z tego względu szczególnie podatna jest na wszelkie gwałtowne zmiany wagi. Pogorszenie jędrności skóry może występować np. bezpośrednio po porodzie czy podczas dynamicznego procesu chudnięcia, po utracie dużej ilości kilogramów w szybkim tempie. Z drugiej strony u osób szybko przybierających na masie lub w trakcie ciąży wygląd skóry brzucha również może ulec pogorszeniu w wyniku pojawiania się rozstępów oraz odkładania się nadmiernej tkanki tłuszczowej i powstawania cellulitu. Szybkie, niespodziewane i gwałtowne zwiększenie się objętości brzucha nie zawsze związane jest ze standardowym przybieraniem na wadze, a np. ma postać obrzęku czy zbierającego się w jamie brzusznej płynu, co może być zwiastunem rozwijającej się w organizmie choroby. Tego typu objawów nie powinniśmy bagatelizować.

Jak poprawić jędrność skóry na brzuchu?

Szczotkowanie skóry

Masaż skóry specjalną szczotką to doskonały sposób na poprawienie jędrności skóry i pozbycie się cellulitu, nie tylko na brzuchu. Na rynku dostępne są szczotki z różnymi rodzajami włosia oraz w wielorakich kształtach w zależności od potrzeb użytkownika. Dodatkowo szczotkowanie pobudza i wspomaga pracę układu trawiennego. Należy jednak pamiętać, że tego typu zabiegi niewskazane są u osób ze skórą naczynkową, ze skłonnością do pojawiania się tzw. pajączków, gdyż mogą nasilić ich powstawanie.

Peelingi i balsamy ujędrniające

Regularne peelingi (średnio 1-2x w tygodniu) oraz balsamowanie ciała po każdej kąpieli pozwala skutecznie pozbyć się martwego, wysuszonego naskórka i poprawić elastyczność oraz wygląd skóry poprzez nawilżenie jej komórek i tym samym nadanie promiennego blasku.

Zdrowe nawyki

Bez wątpienia zrównoważona, zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna korzystnie wpływają na zdrowy wygląd skóry. Unikanie produktów o wysokiej zawartości soli, dbałość o podaż składników odżywczych i minerałów oraz picie min. 2 litrów wody dziennie zapewnia prawidłowe nawodnienie komórek, a przez to dobrą elastyczność i jędrność skóry brzucha. Podczas zrzucania zbędnych kilogramów należy być rozważnym i unikać restrykcyjnych diet, gdyż bardzo szybka utrata tkanki tłuszczowej z okolic brzucha doprowadzi do pozostania na nim fałdów skóry, które mogą nie ulec całkowitemu wchłonięciu.

Regularne badania krwi

Jeżeli pomimo wprowadzonych zmian wygląd brzucha nadal nie jest zadowalający, a nawet stanowi czynnik niepokojący – warto zasięgnąć po pomoc specjalistów oraz wykonać badania krwi. Nieprawidłowy poziom niektórych hormonów, np. wydzielanych przez tarczycę, może przyczyniać się do gromadzenia wody w organizmie i niekorzystnie wpływać na ujędrnienie brzucha.

Dodaj komentarz