Ginekolog online: kiedy skorzystać z jego usług? Podpowiadamy!

Ginekolog online: kiedy skorzystać z jego usług? Podpowiadamy!

Konsultacje ginekologiczne w formie wizyty online cieszą się coraz większą popularnością. Korzystają z nich zwłaszcza panie, które jak najszybciej chcą skonsultować swój problem i nie chcą czekać kilku dni, tygodni czy nawet miesięcy na wizytę stacjonarną. Ginekolog online może pomóc w wielu sprawach. Sprawdź, kiedy warto rozważyć skorzystanie z jego usług!

Ginekolog online: kiedy warto zdecydować się na e-wizytę?

Ginekolog online w wielu przypadkach może być skuteczną pomocą w odzyskaniu intymnego zdrowia i radości z życia seksualnego. Jeśli zaobserwowałaś u siebie któreś z poniższych objawów lub problemów, decyzja o e-wizycie u ginekologa będzie słuszna. 

Pacjentki zgłaszające się do ginekologa online najczęściej informują o takich dolegliwościach jak:

  • bolesne miesiączki,
  • częste bóle brzucha i podbrzusza,
  • upławy,
  • nieregularne miesiączki,
  • pieczenie pochwy i sromu,
  • zbyt wczesne objawy menopauzy.

E-wizyta u ginekologa to wygodne rozwiązanie – umożliwia konsultację ze specjalistą bez wychodzenia z domu i bez czekania w kolejkach. Wybierane jest ono przede wszystkim przez młode kobiety, ale nie tylko. Zobacz, jak przebiega pierwsza wizyta u takiego specjalisty online!

Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa online?

Pierwsza wizyta u ginekologa online nie powinna Cię stresować. Zazwyczaj wygląda ona standardowo – rozpoczyna się od zadania przez lekarza kilku pytań dotyczących Twojego zdrowia, historii medycznej i problemu, z jakim się zgłaszasz.

Ginekolog online zapewne zapyta Cię o datę ostatniej miesiączki, występujące bóle, a także czas trwania objawów, z jakimi się zgłaszasz. Gdy zbierze wywiad i dokona oceny dolegliwości, przekaże wartościowe porady i zalecenia. Często specjalista zaleca również zgłoszenie się na badanie USG, badanie cytologiczne czy testy hormonalne. Nierzadko pojawia się także konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań laboratoryjnych.

Dobry ginekolog online dba również o to, aby podczas wizyty znalazła się przestrzeń na pytania pacjentki – to czas, kiedy możesz pytać o wszystko, czego jeszcze nie wiesz lub co jest dla Ciebie niejasne.

Pamiętaj również, że nie ma problemu z tym, aby ginekolog podczas e-porady lekarskiej wystawił e-receptę, czy nawet e-zwolnienie lekarskie. L4 możesz otrzymać w różnych sytuacjach m.in. po zabiegach ginekologicznych, w przypadku infekcji układu rozrodczego, a także wtedy, gdy zmagasz się z bolesnymi miesiączkami, które utrudniają normalne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz