Konsultacje ginekologiczne w formie wizyty online cieszą się coraz większą popularnością. Korzystają z nich zwłaszcza panie, które jak najszybciej chcą skonsultować swój problem i nie chcą czekać kilku dni, tygodni czy nawet miesięcy na wizytę stacjonarną. Ginekolog online może pomóc w wielu sprawach. Sprawdź, kiedy warto rozważyć skorzystanie z jego usług!
Ginekolog online: kiedy warto zdecydować się na e-wizytę?
Ginekolog online w wielu przypadkach może być skuteczną pomocą w odzyskaniu intymnego zdrowia i radości z życia seksualnego. Jeśli zaobserwowałaś u siebie któreś z poniższych objawów lub problemów, decyzja o e-wizycie u ginekologa będzie słuszna.
Pacjentki zgłaszające się do ginekologa online najczęściej informują o takich dolegliwościach jak:
- bolesne miesiączki,
- częste bóle brzucha i podbrzusza,
- upławy,
- nieregularne miesiączki,
- pieczenie pochwy i sromu,
- zbyt wczesne objawy menopauzy.
E-wizyta u ginekologa to wygodne rozwiązanie – umożliwia konsultację ze specjalistą bez wychodzenia z domu i bez czekania w kolejkach. Wybierane jest ono przede wszystkim przez młode kobiety, ale nie tylko. Zobacz, jak przebiega pierwsza wizyta u takiego specjalisty online!
Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa online?
Pierwsza wizyta u ginekologa online nie powinna Cię stresować. Zazwyczaj wygląda ona standardowo – rozpoczyna się od zadania przez lekarza kilku pytań dotyczących Twojego zdrowia, historii medycznej i problemu, z jakim się zgłaszasz.
Ginekolog online zapewne zapyta Cię o datę ostatniej miesiączki, występujące bóle, a także czas trwania objawów, z jakimi się zgłaszasz. Gdy zbierze wywiad i dokona oceny dolegliwości, przekaże wartościowe porady i zalecenia. Często specjalista zaleca również zgłoszenie się na badanie USG, badanie cytologiczne czy testy hormonalne. Nierzadko pojawia się także konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań laboratoryjnych.
Dobry ginekolog online dba również o to, aby podczas wizyty znalazła się przestrzeń na pytania pacjentki – to czas, kiedy możesz pytać o wszystko, czego jeszcze nie wiesz lub co jest dla Ciebie niejasne.
Pamiętaj również, że nie ma problemu z tym, aby ginekolog podczas e-porady lekarskiej wystawił e-receptę, czy nawet e-zwolnienie lekarskie. L4 możesz otrzymać w różnych sytuacjach m.in. po zabiegach ginekologicznych, w przypadku infekcji układu rozrodczego, a także wtedy, gdy zmagasz się z bolesnymi miesiączkami, które utrudniają normalne funkcjonowanie.