Członek samorządu lokalnego
DLACZEGO WARTO?
Ponieważ jest to SPRAWDZONY SYSTEM (24 170 przebadanych dzieci), który wykorzystywany był do badania przesiewowego dzieci w ramach sześcioletniego Programu PoZdro! zorganizowanego w czterech miastach Polski: Gdyni, Warszawie, Lublinie i Wrocławiu oraz mniejszych sąsiadujących z tymi miastami gminach. Jest to system ŁATWY W OBSŁUDZE, INTUICYJNY.
To raporty statystyczne POZWALAJĄCE NA EWALUACJĘ DZIAŁAŃ na terenie jednostki samorządu terytorialnego.
PRECYZYJNE DANE STATYSTYCZNE pozwolą na odpowiednie planowanie budżetu. ESMS pozwala na zdiagnozowanie najczęściej występujących nieprawidłowości zdrowotnych u dzieci i dopasowane rejonowo działania – OSZCZĘDZAJĄC W TEN SPOSÓB PIENIĄDZE PUBLICZNE
MODEL WDROŻENIA





Opinie
Poznaj opinie innych

Anna Melki, Gdyńskie Centrum Zdrowia

Jako ojciec czwórki dzieci doskonale rozumiem to, jak ważne dla rodziców jest zdrowie najmłodszych. Mam świadomość, że wczesna, profesjonalna diagnostyka oraz profilaktyka jest najlepszym działaniem, jakie możemy podjąć w trosce o zdrowie naszych dzieci. Dlatego, gdy rok temu zostałem burmistrzem, podjąłem działania zmierzające do zwiększenia dostępności badań dla najmłodszych. Bardzo mnie cieszy, że to się udało.
Piotr Remiszewski, Burmistrz Gminy Milanówka

Barbara Danieluk, Zastępca Dyrektora Departamentu Zdrowia - Lublin

Marek Jankowski, Dyrektor Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia
Zastanawiałem się, jak szkoły oraz samorząd mogą wesprzeć rodziców i zaoferować im przejrzyste informacje o stanie zdrowia ich dzieci – ESMS okazał się odpowiedzią na to wyzwanie. Informacja o systemie informatycznym Elektroniczny System Medycyny Szkolnej zainteresowała mnie i postanowiłem zapoznać się z nią i przekonać władze miasta ,że warto w ten program zainwestować.
Uważam, że dzięki ESMS i przeprowadzonym badaniom można będzie precyzyjniej podejmować działania profilaktyczne a to w przyszłości da nam zdrowsze pokolenie. Dodatkowo jest to ułatwienie pracy higienie szkolnej gdyż to narzędzie daje wiele możliwości organizacji pracy.
Jestem bardzo dumny, że jako pierwsi w województwie dolnośląskim wprowadziliśmy gabinety pielęgniarskie w XXI wiek. Pierwsze badania pokazały w jakim zakresie mamy problem, i że musimy kontynuować badania i wspieranie rodziców.
Uczniowie są bardzo zadowoleni i zainteresowani nowym sposobem prowadzenia badań przesiewowych, a higienistka szkolna ma praktyczny, nowoczesny instrument do diagnozy oraz argumenty w rozmowach z rodzicami na temat zdrowia ich dzieci.
Piotr Nogala, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sycowie
Dane populacyjne o stanie zdrowia dzieci







przebadanych uczniów ma nadwagę i otyłość*




Statystyki

Liczba szkół w programie

Liczba przebadanych uczniów
